رد کردن لینک ها

بیوگرافی

بیوگرافی مهتاب مطهری

مهتاب مطهری، آبان سال 1377 در تهران متولد شد. او در سن 14 سالگی، سولفژ را نزد محمد واحد و مهدی قاسمی در آموزشگاه موسیقی پارت فرا گرفت. پس از آن، در سن 15 سالگی، وارد گروه کر شهر تهران شد. در همان سن، فراگیری آواز کلاسیک (اپرا) را نزد بهرنگ شگرفکار، و گلاره وزیری زاده آغاز کرد. او همچنان در حال ادامه ی فراگیری آواز کلاسیک نزد گلاره وزیری زاده است.

اولین کنسرت رسمی که در آن حضور داشت، کنسرت “کارمینا بورانا” توسط گروه کر شهر تهران، اسفند 1392 به مدت سه شب در تالار وحدت بوده است.

اواخر سال 1393، با گروه کر شهر تهران، موفق به کسب مقام دوم در مسابقه ی کرال خاورمیانه در جزیره دبی شدند.

اولین اجرای تکخوانی/سولو مقابل جمع، اجرای آریای Caro Mio Ben اثر Giordanni در سن 15 سالگی در آموزشگاه موسیقی پارت بود. (کنسرت کلاسی هنرجویان آواز گلاره وزیری زاده). پس از آن چندین قطعه در کنسرت های کلاسی هنرجویان خانم گلاره وزیری زاده اجرا کرده است.

در خرداد سال 1394، به همراه جمعی از خوانندگان، برای تئاتر کودکانه ی “ماه پیشانی” به کارگردانی “محمد طاهری راد” و آهنگسازی “امید اسکندر”، قطعاتی را در استودیو ضبط کردند.

از برجسته ترین موفقیت های مهتاب مطهری، اجرای پارت سولو/تکخوانی رکوییم (مرثیه) اثر موتزارت همراه به گروه کر شهر تهران، در شهر سمنان و در شهر تهران در تالار رودکی بوده است. (اردیبهشت و خرداد 1395).

او تاکنون به مدت پنج سال، در ده ها کنسرت گروه کر شهر تهران به عنوان خواننده سوپرانو و همچنین تکخوان حضور داشته است و قطعات متعددی از احمد پژمان، امیر اسلامی، محمدرضا تفضلی، حمید عسکری، امین هنرمند، وردی، الگار، فوره، مسیان بارتوک، ساموئل باربِر، و همچنین قطعات موسیقی فیلم مانند اشکها و لبخندها، لالالند، بینوایان، دیزنی، شبح اپرا و… اجرا کرده است. همچنین قطعاتی چون مگنیفیکات اثر جان راتر و گلوریا اثر پولانک و… .

مهتاب مطهری در آبان سال 1396 به مدت 25 شب به عنوان همخوان و تکخوان در تئاتر “مهاجران” به کارگردانی “حسن علیکرمی” در تالار حافظ اجرا داشته است.

در بهمن 1396، در شبکه “جام جم” صدا و سیما، با گروه کر شهر تهران در اجرای زنده حضور داشته است.

در پروژه ی عظیم و جهانی پنجمین گروه کر مجازی/5 Virtual Choir با آهنگسازی و رهبری اریک ویتکر/Eric Whitacre و همکاری ناسا به عنوان یکی از خوانندگان این پروژه ی عظیم، حضور داشته است.

با رهبرانی چون “مهدی قاسمی”، “علی رهبری” و “شهرداد روحانی” در تالار وحدت و تالار رودکی و… به عنوان خواننده ی سوپرانو اجرا داشته است.

آخرین پروژه ای که به عنوان خواننده ی سوپرانوی گروه کر در آن همکاری داشته، اجرای سمفونی شماره 9 بتهوون به رهبری شهرداد روحانی و توسط ارکستر سمفونیک تهران و گروه کر شهر تهران بود، اسفند1397 یک شب تالار وحدت، و خرداد 1398 به مدت سه شب در تالار وحدت.

او نویسنده کتاب “صدای افسانه ای” (گام هایی برای داشتن صدایی قدرتمند و رویایی) و موسس وبسایت mahtabmotahari.com است.

مهتاب مطهری دارای مدرک Mastery Course از آکادمی MPT اتریش (Matris Pedia Training)، مدرک Speech Workshop از دانشگاه امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، و مدرک دوره بلندمدت و فوق حرفه ای مدرسه استادی (آموزشهای لازم برای سخنرانی، تدریس و طراحی آموزشی) از مجموعه “بیشتر از یک نفر” است.

آخرین پروژه ی انجام شده: ضبط موزیک و موزیک ویدئوی May It Be از Enya (موسیقی فیلم ارباب حلقه ها/The Lord of The Rings)، در استودیو با صدای مهتاب مطهری، و میکس و مسترینگ آرش نوید

وبسایت: mahtabmotahari.com 

اینستاگرام: mahtab_motahari@


اگر سوالی دارید، یا می خواهید پیامی بفرستید، روی همین دکمه کلیک کنید!

بازگشت به بالای صفحه